Dünya Kadın Yürüyüşü 13. Uluslararası Toplantısı için Gönüllülerini Bekliyor

Dünya Kadın Yürüyüşü 13. Uluslararası Toplantısı için Gönüllü Kızkardeşlerini Bekliyor

Son başvuru tarihi: 30 Ağustos 2023

Bu yıl 6-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 13. Uluslararası Toplantısı için gönüllü kız kardeşlerimizi bekliyoruz. 

Dünya Kadın Yürüyüşü; 1996 yılından bu yana kadınlar olarak maruz kaldığımız her türlü eşitsizlik ve ayrımcılığa karşı mücadelede tabandan gelen gruplar ve organizasyonları birbirine bağlayan ırkçılık karşıtı ve anti-kapitalist bir uluslararası feminist harekettir. Dayanışmanın küreselleşmesini; kadınlarla erkekler arasında, kadınlar arasında ve halklar arasında eşitliği; kadınlar arasındaki farklılıkların kabulünü ve bu farklılıklara saygıyı; stratejilerin çeşitliliğini, kadınların liderliğine değer verilmesini ve kadınlar arasında ve diğer ilerici toplumsal hareketlerle ittifakların güçlendirilmesini merkeze koyar. 

2 Yılda bir gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Toplantımız bu yıl “Dünya Kadın Yürüyüşü: Değiştirmek için Feminizmin Gücü” sloganıyla 6-12 Ekim tarihleri arası 62 ülkeden kız kardeşimizin katılımıyla Ankara, Türkiye’de gerçekleşecek. 

25. Yaşımızın ve 13. Dünya Kadın Yürüyüşü Uluslararası Toplantısı’nın hazırlıklarını yaptığımız ve heyecanımızı sizlerle paylaşmak üzere bu süreci birlikte örmek için gönüllülerimizi bekliyoruz.  

13. Uluslararası toplantımız için haberimize göz atabilirsiniz:

http://dunyakadinyuruyusu.org/dunya-kadin-yuruyusu-ankarada-13-uluslararasi-toplantisi-na-hazirlaniyor/

Bizimle iletişime geçmek için ve daha ayrıntılı bilgi almak için : info@marchemondiale.org adresine mail atabilirsiniz.