DKY 13. Uluslararası Toplantısı Halka Açık Etkinlik Programı

Dünya Kadın Yürüyüşü, 13. Uluslararası Toplantımız kapsamında bu hafta sonu Ankara, Türkiye’de gerçekleştireceğimiz halka açık etkinliklerin programını açıklamanın heyecanını yaşıyoruz. Tüm kız kardeşlerimizi 6-8 Ekim 2023 tarihleri arasında panel tartışmaları, gösteriler, performanslar ve daha fazlası için feminist dayanışmaya katılmaya davet ediyor ve bekliyoruz!

6 Ekim Cuma günü 14:00-18:00 saatleri arasında Belediye-İş Salonu’nda 4 uluslararası feminist konuşmacının yer aldığı “Bahriye Üçok’tan Bugüne: Kadınların Dini Fundamentalizme Karşı Mücadelesi” başlıklı panelimizde Türkiye’den Şenal Sarıhan, Pakistan’dan Bushra Khaliq, Cezayir’den Cherifa Kheddar ve Mali’den Nana Aïcha Cissé, ulusal ve uluslararası bağlamlarda kökten dinciliğe karşı feminist mücadelenin çeşitli yöntemlerini tartışacak.

7 Ekim Cumartesi günü 9:00-18:30 saatleri arasında Kocatepe Kültür Merkezi’nde Avustralyalı sosyolog ve aktivist Ariel Salleh, İspanyol feminist iktisatçı Amaia Pérez Orozco ve Türk feminist yazar Emel Memiş’in de aralarında bulunduğu uluslararası birçok feminist düşünür ve militanın konuşmaları ve söyleşileri yer alacak. Ayrıca, Emilia Castro (Kanada), Nana Aïcha Cissé (Mali), Jean Enriquez (Filipinler), Sandra Moran (IFOS), Helena Zelic ( Capiremov.org), Sonia Vidal (LVC), Cecília José Quitombe (Angola), Flormar İşçileri (Türkiye), Hanae Takahashi (Japonya), Ana Maria Suarez-Franco (Kolombiya, FIAN) ve Nezahat Doğan Demiray’ın da katkılarının olacağı etkinliğimize tüm kızkardeşlerimizi bekliyoruz.

8 Ekim Pazar günü saat 15.30’da Tandoğan Meydanı’nda başlayacak “Yaşamak için Direniyor, Değiştirmek için Yürüyoruz” sloganıyla uluslararası feminist yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Ardından kuruluşumuzun 25. yılını yerel kadın müzik grubu Fındıklı Kadın Korosu ve sevilen Türk şarkıcı-söz yazarı Jehan Barbur’un katılımıyla saat 17:30’da Anıtpark’ta vereceği konserle kutlayacağız.

Lütfen etkinliklere katılım için aşağıda yer alan formu doldurunuz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhi54PPkCVULH2VX32RuYpun0pPy6MNqWuouClbDbrUNEVwQ/viewform?usp=sf_link

Ankara’daki 13. Uluslararası Toplantımızın başlangıcını kutlamak için herkesi bu muhteşem etkinliklere için sabırsızlanıyoruz ve sizi de orada görmeyi umuyoruz!